Cфера Макс
ВИРОБНИК: BAYER (БАЙЄР Україна)
ДІЮЧА РЕЧОВИНА: трифлоксістробін, 375 г/л, ципроконазол, 160 г/л
ФОРМУЛЯЦІЯ: концентрат суспензії
ПРИЗНАЧЕННЯ: Комбінований мезостемно-системний фунгіцид з чітко вираженим лікувальним ефектом для захисту цукрових буряків.

СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ І НОРМИ ВИТРАТ
Cфера Макс — фунгіцид для боротьби з найпоширенішими хворобами цукрових буряків (іржа, борошниста роса, церкоспороз, рамуляріоз). Cфера Макс має профілактичну і лікувальну дію з добре вираженим фізіологічним («зеленим») ефектом.
ЗАСТОСУВАННЯЦУКРОВІ БУРЯКИ — 0,3–0,4 л/га.
Обприскування в період вегетації проти церкоспорозу, рамуляріозу, альтернаріозу, фомозу, борошнистої роси* та іржі*.
Максимальна кратність обробок — 2.
Строк від останньої обробки до збирання врожаю — 20 днів.
* В процесі реєстрації.
** Мінімальну норму рекомендовано застосовувати з профілактичною метою до появи видимих ознак ураження хворобою, максимальну за чітко виражених ознак ураження хворобою.
СЕЛЕКТИВНІСТЬ
Виходячи з досвіду використання в інших країнах та в Україні, фунгіцид Сфера Макс в рекомендованих нормах витрати добре сприймається цукровими буряками. На наступній схемі показана ефективність препарату Сфера Макс проти основних хвороб цукрових буряків.
ТЕХНІКА ЗАСТОСУВАННЯ
Рекомендується дрібнокрапельне обприскування з нормою витрати робочої рідини 200–400 л/га для внесення польовими агрегатами залежно від його типу: наприклад, придатні плоскоструминні форсунки, тиск рідини — 2,5–3 кг/см2, швидкість руху агрератів — 6–7 км/год.
ПЕРЕВАГИ
- Нова комбінація діючих речовин.
- Широкий спектр біологічної активності.
- Виражений лікувальний та фізіологічний («зелений») ефект.
- Відсутність ризику появи резистентності завдяки подвійному механізму дії.
Сумісність:
Сфера Макс можна змішувати з більшістю регуляторів росту, рідкими добривами, інсектицидами, іншими контактними і системними фунгіцидами. Перед приготуванням робочого розчину слід перевірити його на змішуваність!

МЕХАНІЗМ ДІЇ
Трифлоксистробін порушує процес дихання в мітохондріях клітин, блокуючи транспортування електронів, та створює захисний екран, який запобігає проникненню патогену всередину рослини, стійкий до змивання дощем. Активний проти грибів роду Ascomycetes, Deuteromycetes, Basidiomycetes, Oomycetes. Ефективність трифлоксистробіну полягає у контролі хвороб на ранніх стадіях розвитку гриба (проростання спор, ріст міцелію, формування апресорій) — профілактична дія. Дія ципроконазолу полягає в інгібуванні диметилази, ферменту, який відповідає за біосинтез стеролів (будівельний матеріал клітин патогену), що порушує цілісність клітинних стінок грибів та веде до їхньої загибелі та обмеження поширення хвороби — лікувальний ефект. Окрім цього, ципроконазол має відмінні системні властивості та рухається акропетально.