Баста
ВИРОБНИК: BAYER (БАЙЄР Україна)
ДІЮЧА РЕЧОВИНА: глюфосинат амонію, 150 г/л
ФОРМУЛЯЦІЯ: розчинний концентрат
ПРИЗНАЧЕННЯ: Десикант та контактний гербіцид суцільної дії, який застосовують на багатьох культурах.
СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ І НОРМИ ВИТРАТ
ЗАСТОСУВАННЯ В ЯКОСТІ ДЕСИКАНТА
Соняшник Обприскування посівів у фазі повної стиглості за вологості насіння 33–37%. Норма витрати: 2,0 л/га.
Соя Обприскування посівів у фазі 80% побуріння бобів нижнього і середнього ярусів. Норма витрати: 2,0 л/га.
Пшениця яра Обприскування посівів у фазі початку воскової стиглості насіння. Норма витрати: 2,0 л/га.
Люцерна Обприскування за побуріння 80–85% бобів. Норма витрати: 1,0–1,5 л/га.
Ріпак озимий та ярий Обприскування посівів за побуріння 70% стручків (переважна більшість яких лимонного, а насіння — бурого та чорного кольорів). Норма витрати: 2,0–2,5 л/га. Повна десикація культурних рослин відбувається через 10–14 днів після застосування залежно від погодних умов. Опади впливають на ефективність Баста® у період перших 6 годин після застосування препарату. Інтенсивність дощу впливає більше, ніж інтервал часу між застосуванням Баста і дощем.
ПЕРЕВАГИ
- М’яка десикація, яка прискорює надходження поживних речовин у плоди та насіння, що сприяє покращанню якості врожаю (виповненість насіння, підвищення енергії проростання та ін.).
- Незамінний на насінницьких посівах.
- Широкий спектр застосування як десиканта та гербіциду суцільної дії.
- Контактна дія, що виключає наявність залишків у продукції.
- Безпечність для батьківських рослин, коли застосовується контроль паростків на виноградниках.
- Наявність прилипача у формуляції.
Сумісність:
Баста добре змішується з багатьма гербіцидами. Перед приготуванням робочого розчину рекомендується додатково провести тест на сумісність.
МЕХАНІЗМ ДІЇ
Активність діючої речовини Баста — глюфосинату амонію — базується на блокуванні функціонування ферменту глютамінсинтетази. Це спричинює численні порушення метаболізму рослини, зокрема:
- швидке пригнічення процесу фотосинтезу (впродовж 2–8 годин);
порушення мембранних функцій унаслідок накопичення вільного аміаку;
- зменшення біосинтезу білків унаслідок нестачі постачальників органічного азоту.
В результаті в оброблених Баста рослинах швидко накопичується вільний аміак до токсичного рівня, що надає Баста так званого «ефекту спалювання»: відбувається швидке побуріння зелених частин рослин. До того ж припинення утворення амінокислоти глютамін призводить до повільнішого, але тривалого ефекту. Токсичність аміаку, глютамінове виснаження і швидке пригнічення фотосинтезу забезпечують швидку та високоефективну дію Баста як десиканта і гербіциду суцільної дії.
ЗАГАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
ЗАСТОСУВАННЯ В ЯКОСТІ ГЕРБІЦИДУ СУЦІЛЬНОЇ ДІЇ
Як гербіцид Баста використовують у садах та виноградниках, особливо на молодих насадженнях та за підштамбового обробітку, де, завдяки контактній дії Баста, виключається ризик пошкодження культурних рослин, на відміну від гліфосатів, системна дія яких може призвести навіть до загибелі культурних рослин.
Яблуня, виноград 3,0 л/га (300 л роб. розчину) — висота бур’янів до 10 см. 5,0 л/га (300–400 л роб. розчину) — висота бур’янів 10–25 см. 7,5 л/га (600 л роб. розчину) — висота бур’янів більше 25 см. Норми витрати зазначені для площі оброблених смуг! Максимальна кратність обробок — 2. Уникати обприскування рослин, зволожених дощем або росою. Мінімальний період між обприскуванням і наступними опадами — 6 годин. Не рекомендується обробка за температури вище 30°С і відносної вологості повітря нижче 60% внаслідок можливого зменшення ефективності.